Laenud ettevõttele

Laenudest puudu ei tule! Meie võrdlustest saad näha rohkelt erinevaid ärilaene, mis võivad aidata sul ettevõttega edasi jõuda. Selline variant on eriti levinud juhul, kui kliendid kipuvad arvete tasumisega viivitama ning selle tõttu on tekkinud rahavoos “auk”. Täpne määr arvutatakse aga vastavalt taotleja võimekusele, mis nähtub esitatud dokumentidest. Pea meeles, et käendus ei ole lihtsalt allkiri paberil, vaid sa lubad sisuliselt, et hädaolukorras maksad laenu ise! Muudad oma rahavood keerulisemaks. Ettevõtetele antavad laenud on tingimuste poolest tunduvalt paindlikumad kui eraisikute laenud ning tavaliselt kalkuleeritakse intressimäär ning krediidilimiit laenuandja juures isiklikult vastavalt ettevõtte majandusnäitajatele. Laenu saamise eelduseks on üldiselt ka oma äriplaani tutvustamine ja enamasti on vajalik ka lisatagatis. Laenu puhul on tegemist tagatisega ärilaenuga ehk sul peab olema võimalik seada hüpoteek kinnisasjale. Sellel puhul ei ole neid dokumente vaja. Siin on mõned olulisemad tingimused, mida võid kohata: Ettevõttel ja juhatuse liikmetel ei tohi olla maksehäireid ega kehtivat maksuvõlga Maksu- ja Tolliameti andmete kohaselt. See reegel kehtib aga eelkõige siis, kui soovitakse laenata väiksemat summat. Muidugi on olemas veel nö hübriidlaene, mis kombineerivad ühe või teise laenu olemusi ning ettevõtetele võidakse anda ka väike- ja kiirlaene, mis sarnanevad eraisikute laenudele. Kõigele lisaks pakub ettevõte vaba maksegraafiku võimalust, mis tähendab, et su ettevõte ei ole aheldatud raske maksekoorma külge. Vaja on ainult konto väljavõtet! Jääb ära tülikas kasumiaruande ja bilansi esitamine, rääkimata äriplaani esitamisest, mis võib tunduda muidu lausa riskantne. Credit Invest ärilaen Credit Investi ärilaen on julgelt üks kõige paindlikumate tingimustega laene ettevõtetele, mida üldse Eestist saab. Tagatise asemel aktsepteeritakse juhatuse liikmete käendust. Ärilaenu puudused Ärilaen võib tunduda väga ahvatleva võimalusena, eriti alustava ettevõtte jaoks, kuid igal heal asjal on omad miinused.

Laenud internetist kiirelt | Vali välja sobiv laen

. Ärilaenu peamised eelised: Paindlik maksegraafik. Tagatiseta ärilaenud on võrdlemisi uued Eesti turul, ent on kiire ajaga muutunud Eesti ettevõtjate lemmiklahenduseks. Seega, on tõenäolisem saada siiski tagatisega laen, seda üldiselt kinnisvara tagatisel. Stardilaen – see laen on mõeldud uutele ettevõtetele, kes soovivad oma tegevuse alustamiseks leida rahalisi vahendeid. Ärilaene on küll mitmeid erinevaid, kuid laias laastus jagunevad need kaheks: tagatiseta ja tagatisega ärilaenud. Ka sellise laenu saamiseks on tavaliselt vaja kinnisvaratagatist. Laenud arikliendile. Laenu saab mitte üksnes sõiduauto, vaid ka kaubiku, traktori, mootorratta või isegi paadi tagatisel (ning ostmiseks). Kuna enamjaolt on taotletavad summad aga väga suured, siis tuleks arvestada, et tagatiseta laenu saada on väga raske. Üks oluline eristusfaktor on aga asjaolu, et erinevalt eraisikutest, ei ole ärilaenu taotlemisel vaja isikutuvastust. Kuigi ärilaenu võtmine on lihtne ja mugav, peaksid siiski alati meeles pidama, et laen on kohustus – seega mõtle põhjalikult esmalt ettevõtte tuludele ja võta laenu ainult siis, kui oled kindel, et suudad selle hiljem tagasi maksta. Laenud ettevõttele. Hüpoteeklaenu saamiseks peab ettevõttel olema kinnisvara, mida seada laenu tagatiseks.

Ärilaen |

. Ärilaenu taotlemisprotsess on kiire ja mugav ning vastuse saad juba paarikümne minutiga – nii ei pea su ettevõtte enam kunagi hätta jääma ning saad julgelt teostada suuremahulisi projekte suurepärase kvaliteediga. Arvelduslaen – laen, mida kutsutakse ka arvelduskrediidiks, on lühiajalisem laen, mille eesmärk on anda käibevahendeid juurde olukorras, kus ettevõttel tekkisid ootamatud väljaminekud. Intressimäär – Intressimäär on intressi suurus protsentides väljendatult. Nõuded on siiski võrdlemisi malbed, seda eelkõige hüpoteegi olemasolu tõttu. Ärilaenu saavad üldiselt taotleda OÜ-d ja AS-d, kuid mitte füüsilisest isikust ettevõtjad. Kui pead teostama suure projekti ning tead kindlalt, et ettevõttel on võimekust laenu tagasimaksmiseks, on ärilaen jällegi hea variant. Ärilaen võibki olla väljapääs! Ärilaenu saab taotleda ka FIE, MTÜ ja UÜ, mitte ainult osaühingud ja aktsiaseltsid. Käendus on tõsine finantskohustus ning isegi, kui see ei ole hetkel sinu jaoks reaalne igakuine kohustus, võib see selleks iga kell muutuda. Tõsi, ärilaen võib sind aidata välja ajutisest plindrist, aga sa tekitad endale tuleviku tarbeks kohustuse, mis võib häirida kas või näiteks palkade tasumist. ReisilaenTerviselaen – Laen hammaste raviks. Laenud ettevõttele. Ühed tuntuimad faktooringupakkujad Eestis on näiteks Factor ja Investly.. Maksehäired ja vaba graafik Ülaltoodud tingimused on tüüptingimused, mis on kõige levinumad, aga kui su ettevõte ei vasta nendele nõudmistele, ei ole hullu, kuna olemas on ka väljapääs: pakub tunduvalt paindlikemate tingimustega laene ettevõtetele. Laenu andmine eraisikule Laenu andmine – Annan laenu. Sa ei pruugi laenu saada isegi siis, kui su ettevõttel on korralikud rahavood iga kuu. Üldiselt soovitakse näha ka viimase kvartali bilanssi ja kasumiaruannet. Sarnaselt eraisikute laenudele liigitatakse ka ärilaene erinevalt, sõltuvalt laenu eesmärgist ja olemusest.

Investeerimislaen – see laen on pigem pikaajalisem laen, mis on mõeldud selleks, et ettevõte saaks investeerida oma ettevõtte arendamisesse, näiteks ostes põhivara, ehitades/renoveerides oma hooneid või luues uusi tootmisprotsesse/projekte. Laenata on võimalik ka vaba tagasimakse graafikuga – see tähendab, et tasud igakuiselt üksnes intresse ning põhiosa tasud siis, kui sul on võimalik. Loe siit lähemalt Hüpoteeklaen AS kohta Ärilaenu tüüptingimused Ärilaenu taotlemine on põhimõtteliselt sama lihtne kui tarbimislaenu puhul. Vali parim 700 euro väärtuses kiirlaen 12 kuuks. Laenu saamiseks ei ole vaja seada hüpoteeki. Faktooring – see ei ole niivõrd laenuteenus kui hoopis ettevõtte arvete “müümine”. Liisingu puhul antakse ettevõttele teatud perioodiks liisitav seade, mille eest tuleb iga kuu tasuda makseid ning liisinguperioodi lõpus on võimalik kogu seade välja osta. Eraisiku laenuleping Laenuleping eraisikute vahel Eraisiku laenulepingu näidis Laenud inimeselt inimesele Laen inimeselt inimesele Inimeselt inimesele laen Pakkumised – laenud eraisikute vahel. Ärilaenu peamised puudused: Kui käendad juhatuse liikmena ettevõtte laenu, ei saa sa suurima tõenäosusega ise eraisiku laene ja ei pruugi saada isegi järelmakse. Kuigi paljud laenud ettevõtetele on rangelt hüpoteegi alusel, on ka laenupakkujaid, kes seda ei nõua – piisab juhatuse liikmete käendusest. Loe Ärilaen.ee arvustust siit! Ärilaenu eelised Ärilaenu soodsad tingimused on peamine põhjus, miks paljud väikeettevõtete juhid on otsustanud pigem käendada laenu otse ettevõtte jaoks, selle asemel, et finantseerida ettevõtte vajadusi eraisiku väikelaenuga. Pangast laenu taotlemine. Ärilaen on hea valik väikeettevõttele või alustavale ettevõttele, kelle rahavood on kõikuvad. Tagatiseta ärilaenu pakkujad seejuures enamjaolt aga konkreetse sihtotstarbe suhtes huvi ei tunne. Laenud ettevõttele. Kuigi protsess erineb vastavalt laenupakkujale, on peamised tingimused siiski sarnased. Siin on mõned punktid, mida peaksid kindlasti kaaluma enne ärilaenu taotlemist, hoolimata sellest, millised on laenutingimused. Kõige levinumalt eristatakse järgnevaid laenuliike: Hüpoteeklaen – see variant sarnaneb tavaliste eraisikute hüpoteeklaenudega ning enamus laenuandjaid annavadki hüpoteeklaenu ettevõtetele täpselt samadel tingimustel nagu eraisikutele

Märkused