Laenu intressid maksustamine kiire raha teenimine

Laenu intressid maksustamine kiire raha teenimine.

Ettevõtte laenudega seotud reeglid – Pilvebüroo

. Maksustamist see keeld ei puuduta, kui siiski laenu antakse, tuleks ilmselt lähtuda sarnasest loogikast nagu töötajatele laenu andmisel. Anname laenu sularahas. Sa ei teagi täpselt, kellele su raha läheb. Reaalselt seda siiski keegi ei kontrolli, seni kuni ettevõte pankrotis ei ole. Eeskätt on teemaks siis Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses esitatud nõue, et sa pead tuvastama laenusaaja isiku – mis nt Bondora juhul ei ole reaalselt võimalik. Hooandja – peamiselt kultuurivaldkonna projektid. Kui laenuandjaks on sõbra firma, siis intressimaksetelt tulumaksu kinni pidama ei pea. Laenude rahvineerimine väikelaen tagatiseta. Intresside tulumaksuvabastus kehtib ainult pangahoiustele. EAS jagab osadele valdkondadele toetusi. Rohkem intressi võib alati küsida. Raamatupidamises kajastatakse algusest peale ostetud asja põhivarana ja kohustust laenukohustusena. Näiteks Matemaatika õhtuõpik oli Hooandja projekt. Platvorm toimib Bondora-stiilis: laenuandja esitleb oma projekti ja soovijad saavad seda projekti finantseerida. Vähem võib ka, aga siis tuleb vahelt erisoodustuse maksud maksta. Liisinguid on kahte liiki: kapitalirent ja kasutusrent. Finantseerimisasutuseks muutumine ei ole alati oluliseks probleemiks, aga sa pead igal juhul teadma, et see toob kaasa täiendavaid kohustusi. Terve hulk on selliseid firmasid, kelle peamiseks leivaks ongi toetuste vahendamine ja projektide kirjutamine. Raha on ennegi sõpru ja sugulasi tülli ajanud, sellega pole mõtet riskida. Käenduse nõudmine on päris ebameeldiv praktika, see rikub ära OÜ loogika, et ettevõtte ja omaniku kohustused on eraldi. Siinkohal on peamiseks riskikohaks see, et laenuandmine ei tohiks muutuda ettevõtte „peamiseks ja püsivaks“ tegevuseks. Loe täpsemalt selle postituse lõpuosast. Samas kui projekt on hea, siis on ettevõttel võimalus saada soodsamalt ja ilma tagatiseta laenu ja sõpradel on jällegi hea võimalus veidi oma raha investeerida. Raamatupidamise bilansis vara ega kohustust ei ole, intressiosa eraldi ei näidata, ongi ainult kuludes igakuise rendi osa. Teinekord on vaja ka laenu anda – töötajatele või omanikele või hoopis investeerimiseks. Samas sõbra firmale või Crowdestatele laenu andmisel on see vaid täiendav tehniline kohustus. Reaalselt ei hakka keegi sellepärast pankadest pakkumisi võtma ja protsendi murdosad pole olulised, aga võib lähtuda Eesti Panga statistikast. Segadust laenuandmise reeglite ümber on palju, proovin natuke selgust tuua. Ma ei ole ise kummagagi eriti kokku puutunud, aga kel huvi, see googeldab ja uurib spetsialistidelt. Kasutusrent on nagu näiteks kontoriruumide üür, kasutad teisele kuuluvat asja ja maksad selle eest renti.

Laenukalkulaator - arvuta laenu kuumakse, intressid ja kulud

. Laenukeelu mõttest ja selle rikkumise tagajärgedest võib lugeda pikemalt järgnevast artiklist. Hetkel pole teemaks, aga intressimäärad peaksid tulevikus tõusma hakkama. Kasvufaasis ettevõte vajab raha arenemiseks, seega vahel tuleb laenu võtta. Samas pangad tagatiseta laenu ei anna ja väikefirmal polegi tihtilugu midagi tagatiseks anda.

Lugeja küsib: kui suure intressi võib võlale lisada.

. Investly –  faktooring ettevõtetele. Konsulteeri oma juristiga 🙂. Kapitalirent on nagu laen, maksad intresse ja laenu põhiosa ning lõpuks saab ostetud asi sinu omaks

Märkused