Kui ei anta laenu

Kuna sa mainisid ka, et sa ise raha kõrvale ei pane, siis millele jääb paratamatult mulje, et sa kulutad iga kuu kogu oma palga viimse sendini ära ja säästmise peale sa ei mõtle. Kunagi sai sealt ehk paar protsenti intressigi, aga nüüd maksad teenustasudes peale ja isegi sularahas on mõttekam hoida. Minu käest küsiti mõne asja kohta. Mingi minimaja ehitama hakkamine uue kalli elamise rentimise kõrvalt pole kuskilt otsast mõistlikum. Kasutame ka igapäevaelus palju sularaha, ei ole ainult kaardimaksete peal. Sissemaksuks ei soovi seda raha kasutada, kuna uues kodus on koheselt vaja mööblit, piirdeaeda jm, samuti peame üürikorteris remonti tegema. Mina näiteks kogun kodus sularaha ja teine kogumine on kodupangas digikassas. Lisaks on mul kinnisvara ühes Lõuna-Euroopa kuurortlinnas, aga seda ei võetud üldse arvesse. Kuna korter on alles pärandusena saadud, ei ole seda jõudnud ette võtta.

5 põhjust, miks kinnisvaraostjale ei väljastata pangalaenu.

. Mina isiklikult soovitaksin sul kogu raha sularahana kodus hoida. Esiteks sa mainisid väikelaenu, mida endiselt tagasi maksad. Sularaha kogume kogu perega. Juurdeehitus ei olnud päris valmis ja kogu projektil oli juures märge ‘pooleliolev’. Variant A: mehe finantskäitumime või sissetulekud ei kannata mingit kriitikat – töötab mustalt või on hasartmängusõltlane, kehval juhul peab laenutaotleja ka meest ülal pidama ja mehe võlgu tasuma. Ja see liigitub juba jaburuste valdkonda, et pank jälgib, kui palju tampoone või vorsti ostad. Ja teiseks tekib juba tõesti mulje, et nii ongi parem, et kui laenu minna taotlema, siis pank ei näe, et kuhu raha kulub, kui nii pingsalt jälgitakse, et mida ostetakse. Nii on seal pangas, kus mina töötan. Kui laenutaotleja peaks maksetega hätta jääma, on lootust, et ta on nõus ise lisatagatise maha müüma. Võib ka olla, et sinu igapäevased püsikulud on liiga suured, mis tingivad selle, et sa säästa ei saa või on sinu tarbimisharjumused sellised, et sa lihtsalt ei mõtle sellele, kuhu su raha kulub või säästmine lihtsalt ei huvita sind. Kiirlaen sularahas, laenud saaremaal. Nende paari aasta jooksul ei pruugi meid ennast enam olla. Niisama ei anta, kui öeldi, et ei anta. Kui pangad seda nõuavad, siis on vaid signaal sellest, et Eesti riik on väga ebastabiilne. kindlasti huvitav lisaks muudele varemkommenteerinute argumentidele panka kindlasti ka kinnisvara eestis on piirkondi, kus kruntide väärtus on nullilähedane. Pangad ei tee enam ammu järeldusi ainult sellest, mis kontol on. Sul on Eesti mõistes ikka mitte suur, vaid väga suur palk. Ei tea mis varsti veel vaadatakse, et mida sööd ja milliseid hügieenitarbeid ostad, et sa ometi ostaks odavamaid tampoone, mitte ei priiska kallimate ökodega. “Paarsada eurot” ja “mõnisada eurot” on selles kontekstis täpselt sama – ehk siis täielik null. Mõlemal meist on elukindlustus, halduriga sai kokku lepitud, et tuleb ka laenukindlustus. Kuid vahel peitub põhjus ka ostetavas objektis endas – st on puudused/probleemid ja pank ei anna laenu just selle konkreetse objekti ostmiseks. Kui see ei ole laenutaotleja ainuomandis, ei ole seda sugugi lihtne müüa. Kasutusloa mitte omamine ei takista inimesel sisse kolida.

Pead midagi muutma oma plaanis/finantskäitumises. Variant B: käsil on lahku kolimine, uue elukorralduse puhul jäävad kõik kodukulud laenutaotleja kanda, lapsed jäävad ema ülalpidamisse, karta on, et laenutaotleja igapäevased elamiskulud hoopis suurenevad. Nüüd siis mõtlen, et jumal tänatud, et üksi võtsin. Mina isiklikult oleksin elanud aasta-paar võimalikult odaval pinnal, ja oleksin maksimaalselt säästnud omafinantseeringu jaoks. Asi on selles, et ootamatute olukordade puhul oleksid sa omadega jännis korralikust sissetulekust hoolimata ja pangale on see punane tuli. Laenuhalduri sõnul oli kõik hästi, aga komisjonist tuli eitav vastus, kuna ei kogu piisavalt raha. Lapsel oli lasteaias kunagi üks lühikene projekt, kus erinevate asjade eest laps sai peenraha koguda ning selle kandsime meie igapäevaellu üle. Panga huvi on see, et Sa korralikult laenu maksad, mitte hakata korterite sundmüügiga tegelema. Aasta või kahe pärast oleksid vägagi laenukõlbulik ükskõik millises pangas. Laenuleping puuduva osapoole nimega. Riskid on alati, aga meil on need väga-väga maandatud. Inimesed reisivad palju ja kulutavad palju raha selleks, et huvitav pank seda ei pea vastutustundetuks kulutamiseks ve. Kiire laenude internetis on suurepärane lahendus siis, kui mõne ostu või makse jaoks on kiirelt raha vaja. Kuu lõpus mõnesajaeurone kontoseis on väga suur ohumärk. Nii ostetav kinnisvara kui lisatagatis on Tartus heas piirkonnas asuvad heas korras elamud, üks neist päris uus. Ning teise asjana see, et puudub puhver hädaolukordade jaoks. Krediidi tagasimaksmise aega võib pikendada vajaliku ajani. Kuuldavasti pidid ka sotsiaalmeedia kontodel käima vaatamas jne. Ilmselt mina ntks olen see teine alalhoidlik äärmus, et raha muudkui koguneb ja koguneb… Kuni midagi suurt osta või reisile minna vmt. Et siis osta see, mis meeldib ja millele hammas peale hakkab. Mida ta ülejäänud rahaga teeb, kogub või ei kogu, peaks ikka puhtalt enda isiklik asi olema. Panka peaks huvitama vaid see, nagu ka varem nii see oli, et inimene suudab igakuiselt oma laenu tagasi maksta, koos intressidega muidugi ja kõik. Eks pank vaatas, et sääste ei olnud selle palga juures.

Kui ei anta laenu Eesti kiirlaenud. Odavaim väikelaen.

. Kui laenu tuleb pikendada, peate arvestama komisjonitasudega, mis on sätestatud lepingus, mille olete kiire laenude andjaga sõlminud. Nagunii oleks enamus ajast seda üksi maksnud. Need on puhtad oletused ja ma ei taha sind kuidagi solvata. Aga jah, teemaalgataja ülisuure palga juures oleks ikkagi mõistlik säästa üks aastake. Suurema pinnaga eramuga kaasnevad suuremad küttekulud. Ühtki järelmaksu pole eluski olnud. Tegu on turistipiirkonnas promenaadi ääres asuva korteriga, mis on väga likviidne ja millega saaks viitsimise korral Airbnb’st väga hästi teenida. Nüüdseks mul palk ammu väiksem, aga ei häiri. Varem on üks kodulaen samast pangast ka olnud. Kui enne elati kellegagi koos, aitas see keegi ehk püsikulusid katta, lahkukolides tuleb oma rahast katta jne. Ja seda ka juhul, kui põhi- ja lisatagatised on väga hea turuväärtusega. Asi ei ole niivõrd selles, kas sa teadlikult raha kogud vaid sinu üldises finantskäitumises. Mulle ei istu selline liigne eba ajalik ülbe nuhkimine ja eelarvamused. Pank ütles, et sellise objekti ostmiseks laenu ei anta. Pank ei viitsi sundmüügiga tegeleda, sundmüügis saadav hind jääb sageli hindamisaktile kõvasti alla, sest on vaja hakata elanikke oma kodust välja tõstma jne, seega mitte just pole just likviidne kinnisvara. Paarsada eurot ja mõnisada eurot on veidi erinevad, pealegi oli juttu konkreetselt pangakontol olevast rahast, mitte ühisrahastustes või sularahas olevast. Selle kohta ei tundnud keegi isegi huvi. Pank ju inimesi ei usalda, miks peaks inimene panka usaldama. Tegu minu kodupangaga, nad näevad kogu ajalugu.

Kiir laenud 18 aastastele. Kui ei anta laenu

. Seega ootamatute väljaminekute korral sul ei jää üle muud kui laenu võtta, kuigi sul võiks olla tuhandeid eurosid kontol istumas, mis on lihtsalt palgast üle jäänud ja ise kontole kogunenud. Pidin esitama tõendi, et Bondoras laenud puuduvad. Sinu mööbel ei pea panka huvitama. Kapi peal igal pereliikmel enda purk + reisifond, lemmikloomafond, kodufond. Kui on raha pangas, siis lõputult kindel olla ei saa. Lisaks see, et iga tehingu pealt on teenustasud, mis kokku teevad päris palju. Elukaaslane, kes kodulaenu võtmisel ei osale. See aga panka ei huvitanud. Kui lõpuks ikkagi ei anta, otsime lihtsalt üürimaja ja hakkame selle kõrvalt ise vaikselt ehitama. Tänapäeval hoiab üha vähem inimesi enda sääste pangakontol. vaadatakse ka inimese säästuvõimelisust. Juttu oli põgusalt ka sellest, et sissemakse asemel eelistame raha panna uue maja kohandamisse ja halduri sõnul oli see mõistlik. Kiire laenude internetis on praegu üks kõige populaarsematest krediidimudelitest, mida pakub enamik tasuta kiirkrediiti pakkuvaid ettevõtteid. Uues kodus oleksid püsikulud oluliselt väiksemad. Kuidas ma seda sularaha pangale tõestan. Inflatsioon sööb samamoodi. Samas ei saa teha elueesmärki sellest, et tingimata midagi osta ja selle nimel mitu aastat närutada. Seda raha hoiame osaliselt sularahas, osaliselt ühisrahastustes. See kogumise teema on üleüldse päris veider tegelikult. Muud ostud lükkate edasi, saate hakkama küll, kui üldkulud teoreetiliselt vähenema peaksid. Pangaväljavõttelt on seda tegelikult ka näha, et igakuiselt läheb raha ühisrahastusse. Kui ei anta laenu. See on esimene ohumärk, sest üldiselt osalevad kodusse panustamisel mõlemad partnerid. Kontoseis pole kuu lõpus nullis, mõnisada eurot on alati peal. Algselt oli tema ka kaaslaenutaotleja, aga kuna valisime lõpuks niivõrd palju odavama objekti, otsustasime, et võtan laenu üksi. Me otsisime maja ja käisime üsna palju objekte vaatamas. Kui sellest tõesti pole võimeline sissemaksuraha koguma, siis ei tohikski laenu võtta. Püsikulud on suured, aga üle jääb ikka ka. Tagatiseta väikelaen kust on mõistlik laenu võtta. Kasvõi minimaja esialgu, küll sealt saab soovi korral edasi vaadata. Oleme siin elanud kolm aastat. Lisaks võib sellise kiirlaenud vormistada internetist kodust väljumata. Aga siis paluks mingit virinat teemal, a la, miks pank laenu ei anna. Seda selgitasin ka haldurile ja tema meelest oli see väga mõistlik mõte. Kui sul sellise palgaga ei jää kuu lõpuks mitte midagi kontole alles ja säästmisele tähelepanu ei pööra, siis tõesti on pangal põhjust laenu mitte anda. Krediidi võlg. Kahjuks nii on, et palga, lastetoetus jne saamiseks on vaja pangas kontot ja kaugemaid tehinguid tehakse läbi panga. Vabandust, ajad segamini teemaalgataja teise käoga. Kas oled võimeline koguma ja planeerima. Tarbimisharjumused ja maksekäitumine on väga olulised. ainsaks erandiks muidugi mõne puhtalt elektriküttega vana mõisa või basseiniga villa ostmine. Elukaaslase palk on väiksem, kuna ta käib tööl tervise tõttu vähem. Pangal on elukaaslase andmed olemas ja neid on samuti analüüsitud. Kommenteeriksin aga seda, et pank jälgib, mida ostad. Ma arvan, et on täiesti õige mõte, et sa pankadega tegemist ei tee ja laenu kunagi ei küsi. Kõige mõttekam on raha investeerida ja seda oleme me suuremas osas ka teinud. Seadusega! Kui pangaga midagi juhtub, siis saad oma raha tagasi igal juhul. Kui lisatagatiseks on kellegi teise nimel olev kinnisvara, siis laenutaotleja ei saa müügiotsust teha. Kui palju sellest infost meie laenuprojekti sisse kirjutati, ei oska öelda. Üldjuhul on nii, et kui tahad nii suurt summat laenata, siis peaks peale lisatagatise olema veel ka omafinantseering

Märkused