“Septembris ei joo” kampaania ergutab säästma nii tervist kui rahakotti

Võimalik, et tarvitamise põhjusena võivad ilmneda hoopis teised ravimata vaimse või füüsilise tervise haigused. Teenus on tasuta ja neid osutatakse ravikeskustes. Vali parim 1200 euro väärtuses kiirlaen 2 aastaks. Registreerumisel öelge, et olete tarvitaja lähedane. Teadupärast on tahe muutumiseks inimestel kõikuv. “Septembris ei joo” kampaania ergutab säästma nii tervist kui rahakotti. Mingi võimalus peab ju olema mul teda aidata sellises olukorras. Valige enda sõbrale asukohalt sobivaim ja leppige kokku aeg.

Septembris ei joo –

. See võib tunduda lähedastele peale kaebamisena, kuid teisalt nii käitudes jällegi varjatakse noormehe tegu ja tema jätkab nö oma käitumist.

Sander Õigus - Septembris ei joo

. Peale esimest vestlust võiks mõne aja pärast tulla selle teema juurde tagasi ja uurida, mis mõtted emal selle jutuajamisega seoses hiljem tekkisid. Seda saakski vastuvõtul arutada, et mis on see, mis ema nö jooma paneb. Seda abi ei pruugi ema lihtsalt vastu võtta. Suureks probleemiks on see, et ta ei tunnista endale, et tal on alkoholi tarvitamisega probleeme. Kuid kuus korra kukub ikka ´tsüklisse´, kus joob kaks-kolm päeva end umbjoobe. Nimelt ma sooviks mingit nõu, et kuidas ma saaksin oma ema aidata, kuhu pöörduda ja kuidas talle selgeks teha, et asi on väga tõsine ja ta peab abi saama. Kui ta on aga valmis teiega sellest rääkima või pöörduma ka näiteks kasvõi algatuseks ükski kord spetsialisti vastuvõtule, siis võib sellest saada algus ka muutumiseks. Nüüd on lähedaste otsustada, et kas nad teavitavad sellest noormehe kriminaalhooldajat või vaikivad maha. Seepärast vastu inimese enda soovi me teda paraku aidata ei saa. Ta ise probleemi ei tunnista, aga ümbritsevate elu on tema joomiste pärast häiritud ja rikutud. Kuidas emaga sel teemal rääkida võiks saate lugeda siit:   Seda tuleks teha siis, kui ema on kaine. Kui emal tekib motivatsioon ja ta on valmis pöörduma ka vastuvõtule, siis tuleks seda võimalikult ruttu teha. Alkohol on meeldinud talle koguaeg, lemmikuks on õlu. Ärge andke alla ja olge järjepidev. Näpunäiteid, kuidas sellest võiks rääkida saate lugeda siit . See, kui räägib lähedane inimene või spetsialist, siis see juba võib mõjuda erinevalt. Lähedase inimesena on teil võimalus pöörduda ka nõustamisele “Kainem ja tervem Eesti programmi” raames, et arutada koos spetsailistiga, kuidas ema aidata ja kuidas ka ennast säästa. Sealt leiate nõuandeid, kuidas oma sõbrale toeks olla. Kuna ema on proovinud varem nädal-kaks olla alkoholist vaba, siis teatud motivatsioon ja olulisus järelikult temas ikka peidus kusagil on. Kui inimene ei tunnista ise probleemi ega soovi muutusi, siis sellele vaatamata saavad teda ümbritsevad inimesed muuta oma käitumist ja mitte enam nö noormehe tegusid varjata. Kuid kõige seejuures hoolige endast ja ärge oma elu seepärast elamata jätke. Ljudmilla Atškasovpsühholoog AJK-Kliinik, Tartu Loe täispikkuses Kirjutasite, et teie õepoeg on ka kriminaalhooldusel. Mingi võimalus ju peab olema kõrvalistel teda selles olukorras aidata. Tal probleeme alkoholija narkootikumide kuritarvitamisega. Nädala sees on tööl, kuid seal salaja paar pudelit õlut pole mingi probleem ära juua. Sellises faasis, kus inimene kaalub tarvitamise kasu ja kahju endale, võidakse olla pikka aega. Soovitan sõbral alustada oma perearstiga konsulteerimisest. Kui saate ema nõusse, siis üks konsulteerida spetsialistiga ja rääkida oma tarvitamisest või vaadata üle tervislik seisund, oleks samuti hea variant. Hetkel tingimisi karistus.

Septembris ei joo | Võta alkoholist puhkust!

. See võib olla aga inimeste jaoks väga erinev. Selleks, et tarvitaja ise muudaks midagi oma käitumises peab ta tõdema, et tarvitamisest tingitud kahjud kaaluvad saadava kasu üles. Pidevalt leiab vabandusi miks mitte aega koos veeta. Seda kiiremini jõuab mõistmine ka tema endani. Probleem aina rohkem süveneb. Kellele mõjub juba see, et laps on mures, keegi kolleegidest või sõpradest teeb märkuse, ei jõua tööle õigel ajal, halb enesetunne, energiapuudus, pidev pinge tunne, uneprobleemid, väsimus jt.- neid põhjuseid on erinevaid. Ja ka siis võidakse teha otsus, et tarvitan edasi. Samuti on abiks ka vihik, mis on mõeldud lähedastele. Ljudmilla Atškasovpsühholoog AJK-Kliinik, Tartu Loe täispikkuses Ema on võimalik aidata küll. valib selle asemel alkoholi. Nädalavahetust ma ei mäleta, kui ta kaine oleks olnud. Ta on eelnevalt korduvalt püüdnud loobuda alkoholist, kuid nädal-kaks ja murdub. Pöördumise soovitused ja  info leiate lehelt / Kui probleem on sedavõrd suur, et vajab revi, siis ka ravikeskuste kontaktid ja vastava info leiate ka sellelt lehelt.

Tõenäoliselt tuleb selleks aga katsetada erinevaid variante, et aru saada, mis tema puhul võiks mõjuda. Pidev murtsemine ema pärast hakkab mingi hetk muidu mõju avaldama teie enda vaimsele tervisele. Muutus saab alguse tavaliselt siis, kui selleks on mõjuv motivaator. Vägisi sellist inimest ravile viia ei saa. Seega on üks võimalus arutada noormehe olukorda tema kriminaalhooldajaga. “Septembris ei joo” kampaania ergutab säästma nii tervist kui rahakotti. Kriminaalhooldajal on võimalus suunata noormees sotsiaalprogrammi, kus käsitletakse ainete tarvitamist, vajadusel ka ravile või kohaldada muid mõjutusvahendeid. Kuna ema ise ei näe tarvitamises teie sõnul probleemi, siis alustuseks võiks temaga sellest rääkida hoolival moel. Enne seda soovitame läbi lugeda info Teil soovitan läbi lugeda. Teine võimalus on pööruda lähedastel ise abi saamiseks nõustamisele, et spetsialistiga arutada, kuidas oleks võimalik sellele teemal tarvitajaga rääkida. Sageli võib selleks olla depressioon või ärevushäire, aga ka tööstress ja muud pinged

Märkused